Powered by JS Network Solutions

Nastřelování náušnic

S nastřelováním náušnic máme více než 20letou praxi, jsme tedy profesionálové v tomto oboru a k této činnosti máme oprávnění- osvědčení o porušování integrity lidské kůže.
Bohužel velmi často se stává, že malým dětem (i dospělým) přestřelujeme špatně propíchnuté dírky píchnuté dětskými lékaři. Lékaři uši propichují pouze okrajově a nemají tudíž tak velké zkušenosti. Navíc například malé děti mají velmi drobné lalůčky a jsou během zákroku neklidné, takže lékař se špatně trefí a píchne každou dírku jinam. Ranka po propíchnutí krvácí a do této ranky se teprve potom nasazuje nesterilní náušnice. Tento zákrok je pro miminko velmi bolestivý a místo aplikace často provází dlouhodobé hnisání. Někdy se stává, že se dírky nezhojí vůbec.

pier4 thumb bioplastové náušnice thumb typ-4-1 800 thumb


Pro koho je nastřelování náušnic určeno

Aplikujeme všem věkovým kategoriím, mužům i ženám, ale i miminkům od 3 měsíců věku.
Nezletilým v doprovodu zákonného zástupce.

V našem salonu máte na výběr ze tří typů nastřelovacích náušnic dle materiálu: titan- bývá postříbřený,lékařský plast (bioplast) a ušlechtilá chirurgická ocel čirá, či zlacená 24karátovým zlatem. Náušnice jsou sterilně vakuově baleny v kazetě, jsou testovány státní zkušebnou, mají prohlášení o shodě.

Náušnice mají různé barvy a tvary, např. pomněnky, srdíčka, hvězdičky, kytičky, kuličky a další, jsou s barevnými kamínky i bez kamínků. Žádný z těchto materiálů neobsahuje nikl, který je nejčastější příčinou hnisání nově píchnutých dírek a následného zánětu.

Lékařský bioplast

Dočasné náušnice z lékařského plastu jsou obzvláště vhodné pro aplikaci miminkům a malým dětem. Náušnice jsou malé a lehoučké, jsou tedy ideální pro drobné dětské ouško. Koncovka (puzeta)- tzv. uzavírací motýl- obepíná celý hrot náušnice. Ten tedy nemůže píchat, či jakkoliv podráždit jemnou dětskou pokožku za ouškem. Také tato nesporná výhoda je nezbytným předpokladem pro bezproblémové hojení.

Jak nastřelení náušnic probíhá

Nastřelení náušnic předchází podrobná konzultace s rodiči a poté výběr šperků. Aplikované místo se desinfikuje a označí se místo nástřelu.
Rodičům malých dětí doporučujeme vzít s sebou pro miminka oblíbenou hračku, která odvede jeho pozornost, aby dítě během aplikace bylo klidnější. Také je vhodné mít s sebou pro miminko čaj, aby se po bezprostřední aplikaci ihned uklidnilo.
Po naznačení speciální tužkou se provádí samotná aplikace pomoci nastřelovací pistole, která lalůček rychle s minimální bolestivostí prostřelí. Zároveň je automaticky nasazena koncovka, či uzavírací motýl, což také předchází tvorbě infekce z doteku rukou a případného přenosu bakterií (není možno zaručit při klasickém propichování jehlou, či kanylou, a následném nasazování a zapínání nesterilní náušnice do čerstvě krvácející ranky!!!)

Vzhledem k tomu, že náušnice jsou sterilně vakuově baleny, hrozí minimální riziko vzniku infekce. Pokud už se nějaký problém během hojení vyskytne, bývá ve většině případů následkem druhotného zavlečení infekce- tedy nečistotami z rukou, z okolí apod.

Po nástřelu náušnice se neobjeví ani kapička krve

Jak nastřelování náušnic miminka snášejí?

Každý člověk aplikaci náušnic pociťuje jinak. Někoho to štípe, někteří klienti nastřelení přirovnávají ke štípnutí komára. Každopádně bezprostředně po nástřelu může být ouško nepatrně začervenalé a v místě aplikace klient pociťuje tzv. pulsování. Vše za pár minut odezní, a také miminka jsou během chvilky klidná, či dokonce nezapláčou vůbec.

Máme taky dlouholetou zkušenost s tím, že maminky bývají před zákrokem u dětí nervózní a někdy se také rozhodnou vyzkoušet, jaké to je, a tudíž si nejprve nechají náušnici nastřelit samy, aby se přesvědčily, že zákrok je skutečně bolestivý velice minimálně.

Pokud dítě pláče, bývá to většinou proto, že mu maminka drží ručičky a hlavičku, dítě pociťuje nepohodlí a chtělo by se hýbat. Nechápe, proč jej maminka, popřípadě i s tatínkem, pevně drží. Dítě se může také rozplakat při samotném nástřelu náušnice, protože se jednoduše lekne, když cvakne pojistka pistolky bohužel přímo u ouška.

Lokální anestetikum

Předem je možné použití znecitlivující masti, je však třeba při objednání upozornit personál předem, z důvodu působení přípravku, a tudíž větší časové náročnosti.

Dle našich zkušeností je však užití přípravku téměř zbytečné. Opět opakuji, že zákrok je velmi rychlý, téměř bezbolestný.

Výměna dočasných náušnic za trvalé

Vzhledem k tomu, že i když dírka po nastřelení nehnisá, ani nebolí, je možné ji považovat za zcela zhojenou teprve po roce od aplikace, proto doporučujeme použití tzv. trvalých náušnic. Opět se jedná o zdravotně nezávadný materiál bez příměsi niklu, který obsahují běžné šperky,včetně šperků zlatých. Tyto trvalé náušnice je možné zakoupit v naší provozovně, na výběr je opět velké množství tvarů, velikostí i barev.


Nastřelování náušnic Ostrava

×

TOP